31.03.2014 р. показ фільму у ЗОШ №7

Однією з прикмет  духовної і культурної катастрофи стало лихослів’я. Якщо раніше лихослів»я було, головним чином, специфічною мовою злочинців, п’яниць і інших осіб, що опустилися, то тепер мат все глибше проникає у всі соціальні і вікові шари суспільства. Мат — явище досить старе і відоме майже всім народам. Про «гниле слово» писав ще апостол Павло. У IV столітті святитель Іоан Златоуст говорив: «Егда кто матерными словами ругается, тогда у Престола Господня Мати Божия данный Ею молитвенный покров от человека отнимает и Сама отступает, и который человек матерно избранится, себя в той день проклятию подвергает, понеже мать свою ругает и горько ее оскорбляет. С тем человеком не подобает нам ясти и пити, аще не отстанет от онаго матерного слова».

Вже після Хрещення Русі за лихослів’я строго карали. У указі царя Олексія Михайловича 1648 років підкреслюється недопустимість лихослів’я у весільних обрядах: щоб «на браках піснею бісівських не співали і жодних соромливих слів не говорили». Тут же згадується і про святочне лихослів’я: «А в навечері Різдва Христова і Васильева дня і Богоявління… щоб піснею бісівських не співали, матерни і всякою непотрібною лаєю не браніліся». Вважалося, що матюком ображається, по-перше Мати Божа, по-друге, рідна мати людини і, нарешті, мати-земля.

Для учнів 5,6,7 класів у ЗОШ №7 було показано фільм «Лихослів»я» з коментарем про шкоду ненормативної лексики на душевне та тілесне здоров»я підлітків.

IMG_0038 IMG_0039

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>